Zprávy → Domácí27. října  2016 v 13:44  

Pamětní deska k 17. listopadu na Národní třídě zmizí z podloubí. Je u ní nebezpečno, tvrdí majitel

Pamětní deska v podloubí Kaňkova paláce na Národní třídě - Foto: Filip Jandourek

Pamětní deska v podloubí Kaňkova paláce na Národní tříděFoto: Filip Jandourek

Desku připomínající události 17. listopadu na Národní třídě v podloubí Kaňkova paláce chce majitel objektu, Česká advokátní komora, přesunout. Umístí ji na průčelí budovy na veřejně přístupné místo a podloubí z obou stran uzavře. Stavební úpravy slavnostně odhalí 16. listopadu.

Podle mluvčí České advokátní komory Ivy Chaloupkové nebylo podloubí pro velká pietní shromáždění bezpečné. Proto desku chtějí přesunout na průčelí budovy, před které se vejde víc lidí. 

 

Vyjádření mluvčí České advokátní komory Ivy Chaloupkové

Vložit na svůj web

„Docházelo i k ohrožení života a zdraví lidí, kteří tam přicházeli, často s malými dětmi. Nebylo v našich silách udržet bezpečnost a důstojnost místa. Proto jsme se rozhodli tu situaci změnit, “ uvedla Chaloupková pro ČRo.  

Režisér a scenárista Igor Chaun, jeden ze studentských vůdců sametové revoluce, řekl, že advokátní komora přemístí desku jen proto, aby mohla využít atraktivní prostoru pro své podnikatelské zájmy. Přesunutí desky přesto podle něj pietu nenaruší. 

„Když si odkaz 'listopadu' poneseme v srdci, je nakonec ve výsledku úplně jedno, jestli si ho půjdeme připomenout do podloubí, nebo jestli ho budeme mít na průčelí,“ míní Chaun. 

Autor:  Andrea Kubová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace