Zprávy → Domácí25. listopadu  2016 v 18:30  

Policie navrhla obžalovat řidiče vodního skútru, který na Orlíku zabil mladou ženu

Policisté navrhli mladíka obžalovat - Foto: Filip Jandourek

Policisté navrhli mladíka obžalovatFoto: Filip Jandourek

Písečtí kriminalisté navrhli obžalovat devatenáctiletého řidiče vodního skútru, který na orlické přehradě naboural do loďky a zabil dívku. Hrozí mu rok až šest let vězení.

Mladík v červenci se skútrem na orlické přehradě naboural do loďky, v níž osmnáctiletá dívka jela se svým přítelem. Policie věc klasifikovala jako usmrcení z nedbalosti. ČTK to v pátek řekla mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová Ingrišová. Na posun v případu upozornila Česká televize. 

Písečtí kriminalisté vyšetřovali dívčinu smrt od 10. července, kdy se tragická nehoda stala. „Vyšetřování skončilo a spis jsme předali na okresní státní zastupitelství," uvedla Čuřínová Ingrišová. 

Při neštěstí vrazil skútr do pramice vybavené motorem. Obě plavidla se střetla na 157. říčním kilometru poblíž zámku Orlík. V lodi byl kromě dívky jednatřicetiletý muž. Se zraněním byl také převezen do nemocnice. Na místě byl ošetřen i řidič skútru, druhý pasažér skútru vyvázl bez zranění. Nehoda nastolila otázku bezpečnosti na vodních plochách, kde mohou jezdit lodě bez rychlostního omezení. 

V reakci na nehodu má podle ministra dopravy Dana Ťoka za ANO vzniknout kvůli ochraně plavců ve vodních nádržích Orlík a Slapy celkem 16 ploch vymezených pro koupání. Do nich nebudou smět motorová plavidla, ta se navíc budou moci pohybovat maximálně desetikilometrovou rychlostí i v okolí těchto míst. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace