Zprávy → Domácí5. listopadu  2016 v 19:45  

Policie stíhá kapitána přívozu. Plavidlo se podle ní potopilo, protože ho nechal přetížit

Příbramští kriminalisté obvinili z obecného ohrožení kapitána přívozu, který se v červenci potopil (ilustrační foto) - Foto: Jan Bachorík

Příbramští kriminalisté obvinili z obecného ohrožení kapitána přívozu, který se v červenci potopil (ilustrační foto)Foto: Jan Bachorík

Příbramští kriminalisté obvinili z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti kapitána přívozu, který se v červenci potopil. Plavidlo bylo podle policie přetížené, protože na něj nastoupilo víc lidí, než je povoleno. Muži hrozí šest měsíců až pět let ve vězení.

Událost se stala 30. července. Plavidlo smělo převážet maximálně 33 lidí, podle policie jich bylo na palubě 49.  

Poté, co se zalila vodou přední část přívozu, dal kapitán pokyn, aby se cestující přesunuli na záď. I ta ale byla postupně zatopena až do dvou třetin výšky střešní konstrukce. 

Cestující začali v panice opouštět plavidlo, kde podle Schindlové nebylo ani dostatečné množství záchranných pomůcek.  

Čtěte také: Na Slapech se potápěl přívoz s desítkami lidí. Záchranáři pasažéry evakuovali

„Naštěstí v tu chvíli kolem projížděly lodě, které se účastnily závodu, a jejich posádky začaly osoby z vody zachraňovat," uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. 

Policisté vyslechli velké množství svědků, jak z řad převážených lidí, tak svědků na břehu či účastníků závodu. „Za výše uvedený čin stanovuje trestní zákoník šest měsíců až pět let pobytu za mřížemi," dodala Schindlová. 

Autor:   dp,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace