Zprávy → Domácí27. října  2016 v 09:25  

Požár galvanovny v Praze, hasiči odhadují škodu na 60 milionů korun

Požár galvanovny v Praze ve Štěrboholské ulici - Foto:  HZS hl. m. Prahy

Požár galvanovny v Praze ve Štěrboholské uliciFoto:  HZS hl. m. Prahy

Ve Štěrboholské ulici v Praze v noci ze středy na čtvrtek hořela galvanovna. Jednoho člena ostrahy objektu museli ošetřit záchranáři. Hasiči během zásahu měřili únik nebezpečných látek do ovzduší, lidem v okolí ale nebezpečí nehrozilo, řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

V galvanovně se nacházely tlakové lahve a asi 6 metrů krychlových kyseliny chlorovodíkové a další chemikálie. Nebezpečí ale podle Adamcové představovaly nejen zplodiny hoření, ale také voda pod nohama hasičů. Nebylo totiž jasné, jaké chemikálie se v objektu nachází. 

„Naměřené hodnoty úniku nebezpečných látek do ovzduší nepřekročily stanovené limity, nebezpečí lidem v okolí nehrozilo,“ řekla Adamcová. Hasiči přesto zasahovali v dýchací technice. 

Čtěte také: OBRAZEM: Podívejte se, proč je jeden tubus Lochkovského tunelu uzavřený

Požár galvanovny nahlásilo čidlo krátce po druhé hodině ráno. Do hašení se postupně zapojilo 16 jednotek hasičů. „Nikomu ze zasahujících se nic nestalo. Zdravotnická záchranná služba si převzala do péče jednoho člena security služby objektu. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ dodala mluvčí hasičů. 

Hasiči dostali požár pod kontrolu ve 4.40. Zabránili, aby se oheň nerozšířil na dvě vedlejší budovy, lakovnu a sklad kyanidu. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace