Zprávy → Domácí26. října  2016 v 10:33  

Případ útočnice ze Smíchova: inspekce obvinila dva policisty

Dva policisté čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby - Foto: Martin Svozílek

Dva policisté čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osobyFoto: Martin Svozílek

Policejní inspekce obvinila dva policisty kvůli postupu při zadržení agresivní ženy v Praze na Újezdě. Podle policejních vyšetřovatelů nedali lékařům informaci o jejím agresivním chování, kvůli čemuž dva týdny poté mohla vraždit na pražském Smíchově.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva policisty kvůli zásahu proti agresivní ženě, která o dva týdny později zabila zákaznici v obchodním centru na pražském Smíchově. ČTK to dnes sdělila mluvčí GIBS Radka Sandorová. Podle inspektorů policisté nesplnili svou povinnost a nepostupovali v souladu s trestním řádem, obviněni jsou ze zneužití pravomoci úřední osoby. 

GIBS zkoumala incident, který se stal 5. července v kavárně na Újezdě v Praze 1. Třiatřicetiletá žena tam tehdy na toaletách napadla jí neznámou zákaznici, podle dřívějších informací ji škrtila tričkem. Útočnice byla převezena na psychiatrii v Bohnicích, přičemž lékaři údajně od policistů nedostali informaci o tom, co se v kavárně odehrálo. Pacientku zanedlouho propustili. 

Čtěte také: Soud poslal do vazby ženu, která vraždila na pražském Andělu

Někdejší zdravotní sestra a pozdější sanitářka zabíjela v den propuštění z bohnické léčebny, nůž si opatřila přímo v prodejně s domácími potřebami. Napadená zákaznice zraněním na místě podlehla. Policisté útočnici obvinili z vraždy, nyní je ve vazbě. 

Inspektoři o obvinění informovali vedení pražských policistů. "Po důkladném seznámení se spisovým materiálem přijme příslušný služební funkcionář adekvátní personální opatření," uvedla na policejním webu mluvčí Andrea Zoulová.  

Psychiatrickou nemocnici Bohnice prošetřovala kvůli incidentu komise. V srpnu oznámila, že lékaři nepochybili. Uvedla však, že chyba byla v komunikaci mezi policií, záchranáři a lékaři psychiatrické nemocnice. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace