Zprávy → Domácí21. listopadu  2016 v 06:00  

Případ vražd pražských taxikářů jde k soudu. Pětatřicetiletému muži hrozí doživotí

Za vraždu tří taxikářů hrozí muži doživotí. - Foto: Tomáš Adamec

Za vraždu tří taxikářů hrozí muži doživotí.Foto: Tomáš Adamec

Až doživotní vězení hrozí muži, který je obžalovaný z vražd tří pražských taxikářů. Případ začne po roce a půl vyšetřování řešit Městský soud v Praze. Podle spisu mladý muž zastřelil řidiče proto, aby je mohl okrást. Obžalovaný ale vinu před časem odmítl.

Jeho advokát Michal Stupka už dřív řekl, že policie pořizovala a hodnotila důkazy jen v neprospěch obžalovaného. Před hlavním líčením, které začne v pondělí v 9:00, ale nechtěl situaci klienta dál komentovat. „Bude mu tam dána možnost, aby se vyjádřil k obžalobě, takže tam svoje stanovisko sdělí," řekl. 

„Podle státního zástupce se dopustil zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu hrozí i výjimečný trest odnětí svobody,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. 

Obžalovaný muž čeká na soud ve vazbě. Žádal sice o propuštění. Soud mu ale nevyhověl z obavy, aby nespáchal další zločin. Kromě tří vražd ho policie viní i z nedovoleného ozbrojování. Několikrát trestaného muže, který měl problémy s drogami, policie dopadla a obvinila loni na podzim. 

Autor:  Evelyna Kulíšková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace