Zprávy → Domácí12. listopadu  2016 v 17:06  

Příští týden se oteplí až na 11 stupňů, bude ale hodně pršet, varují meteorologové

V příštím týdnu se oteplí, bude ale hodně pršet. (ilustrační foto) - Foto: Anna Kottová

V příštím týdnu se oteplí, bude ale hodně pršet. (ilustrační foto)Foto: Anna Kottová

Současné chladné počasí vystřídá uprostřed příštího týdne oteplení. Teploty se mohou vyšplhat až na 11 stupňů Celsia. Meteorologové ale očekávají po víkendu větší množství srážek.

Na horách bude sněžit nebo padat déšť se sněhem. Ve zbytku České republiky bude ale spíše pršet. V noci ze soboty na neděli má ještě stále mrznout. Proto hrozí na mnoha místech náledí a v Beskydech sněhové jazyky, informovali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. 

V pondělí a úterý vystoupá teplota přes den maximálně ke třem stupňům nad nulou. V noci na středu ale začne ovlivňovat počasí v Česku teplá fronta. Nejtepleji bude pravděpodobně ve čtvrtek, kdy bude až 11 stupňů. Bude pršet, místy lze očekávat mrznoucí déšť a ledovku. 

Čtěte také: Hustá mlha, prudký déšť nebo sněžení. Řidiči musí za špatného počasí rozsvítit mlhovky

Od pátku do neděle předpovídají meteorologové na většině území občasný déšť, na horách postupně déšť se sněhem nebo sněžení. Teploty o víkendu se mají pohybovat od čtyř do osmi stupňů. 

Další dva týdny budou teploty i srážky průměrné. Nelze ale vyloučit krátkodobé výkyvy. Nejchladněji má být v týdnu od 5. prosince, uvedl Český hydrometeorologický ústav v pravidelném měsíčním výhledu. Nejvíce srážek má spadnout příští týden. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace