Zprávy → Domácí14. listopadu  2016 v 10:12  

Rekordně mrazivé ráno. Na Karlovarsku lidé vstávali do minus 17 stupňů

Na řadě míst padla teplotní minima (ilustrační foto) - Foto: Demeter Attila,  CC0 License

Na řadě míst padla teplotní minima (ilustrační foto)Foto: Demeter Attila, CC0 License

Na řadě míst v Česku v pondělí nad ránem padla rekordní minima pro 14. listopad. Nejchladněji bylo na Rolavě na Karlovarsku, kde rtuť teploměru klesla na minus 17,5 stupně. Teplotu minus 10 stupňů a nižší meteorologové zaznamenali na 14 stanicích, potvrdil mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák.

Rekordní minimum v pondělí nad ránem padlo také na šumavské Jezerní slati, kde teplota vzduchu klesla na minus 14 stupňů. Tabulku rekordů pro 14. listopadový den přepisovali také na Jizerce v Jizerských horách, kde bylo minus 13,7 stupně. Jen o půl stupně tepleji bylo na Borových Ladech na Šumavě. 

Rovných 13 stupňů pod bodem mrazu meteorologové naměřili v Šindelové v Krušných horách. Na minus 12 stupňů klesla teplota ve Volarech a v Pohoří na Šumavě. 

„Na Horské Kvildě bylo minus 11,6, ale to není rekord. V roce 1999 tam naměřili minus 14,1 stupně," doplnil Dvořák. 

Na východě bylo tepleji 

Noc na pondělí byla mrazivá především v Čechách. Díky jasné obloze zde průměrná teplota klesla na minus 6,5 stupně, na západě republiky se pohybovala kolem minus osmi. 

Na Moravě a ve Slezsku zajistila nízká oblačnost podstatně vyšší noční teploty - v průměru kolem minus 1,6 stupně pod nulou. „Ojediněle jsme zde zaznamenali i teploty slabě nad nulou," uvedli meteorologové na svém informačním webu.  

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace