Zprávy → Domácí14. října  2016 v 12:51  

Řidič rozryl autem na D1 několik stovek metrů nově položené vozovky

Modernizace dálnice D1 se komplikuje - Foto: Milan Kopecký

Modernizace dálnice D1 se komplikujeFoto: Milan Kopecký

Oprava úseku dálnice D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži se komplikuje. Ve čtvrtek v podvečer vjelo do čerstvě položeného cementobetonu auto. Poškodilo se tak pravděpodobně až několik stovek metrů vozovky. Případ teď vyšetřuje policie a Ředitelství silnic a dálnic.

Podle informací ČTK dálnici poškodilo vozidlo některého ze silničářů, který se na stavbě podílel. Zničený úsek bude muset zhotovitelská firma odstranit a nahradit novým povrchem, říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Škoda je odhadována na více než pět milionů korun. 

„Naším cílem je, aby to Ředitelství silnic a dálnic nestálo ani korunu navíc, protože je to čistě v odpovědnosti zhotovitele. A zároveň aby stále platil harmonogram dokončení tohoto konkrétního úseku,“ dodal Rýdl. 

Vozidlo objelo stavební stroje rozestavené před začátkem čerstvě pokládaného úseku, přetrhlo červenobílou pásku a projelo po části nově položeného úseku, než řidič zjistil, že vjel na čerstvý beton. Poté, co se otočil a snažil se odjet zpět, byl zastaven pracovníky stavby, kteří přivolali Policii ČR, uvádí se v tiskové zprávě Ředitelství silnic a dálnic. 

Zhotovitelem uvedeného úseku je sdružení stavebních společností Alpine Bau, OHL ŽS a EUROVIA CS. 

Úsek mezi Bíteší a Devíti kříži se opravuje od poloviny srpna a stavební práce mají pokračovat ještě v příštím roce. Rekonstrukce má vyjít na 685 milionů korun bez DPH. 

Autor:  David Černý

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace