Zprávy → Domácí4. listopadu  2016 v 19:38  

Rychleji po D1. Silničáři otevřou zmodernizovaný úsek mezi Ostrovačicemi a Kývalkou

Dálnice D1 - Foto: Michaela Vydrová

Dálnice D1Foto: Michaela Vydrová

Cesta mezi Prahou a Brnem bude od neděle opět o něco rychlejší. Silničáři otevřou zmodernizovaný úsek D1 mezi Ostrovačicemi a Kývalkou na Brněnsku. I když měří jen čtyři kilometry, řidiči jezdili tímto místem pomaleji skoro rok a půl. Ve špičce se tam tvořily kolony a dopravu komplikovaly také časté nehody. Šlo jak o ulomená zrcátka, tak vážnější nehody kamionů.

Dálniční policisté z Domašova řešili od loňského jara podobné případy na opravovaném úseku D1 poměrně často. Teď doufají, že jim od neděle práce mezi 178. a 182. kilometrem dálnice ubyde. 

„Rekonstruovaný úsek způsobil situaci, že v okolí Brna byla hustota provozu zvýšená. Lze s určitostí říci, že otevření toho úseku zrychlí cestu z Prahy do Brna,“ potvrdil Milan Mráček z jihomoravského krajského policejního ředitelství. 

Čtěte také: Silničáři začnou modernizovat D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem

Silničáře čeká o víkendu poslední úkol – demontáž provizorního dopravního značení. Pak bude dálnice oběma směry plně průjezdná. Mělo by to být nejpozději v neděli odpoledne, říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl, podle kterého se tam bude znovu jezdit bez rychlostního omezení. 

„Je to úsek, který byl pod úsekovým měřením a mohu všechny řidiče ujistit, že jakmile tam odstraníme všechna značení, přestáváme i úsekově měřit,“ dodal. 

 

Rychleji po D1. Silničáři otevřou zmodernizovaný úsek dálnice. Téma zpracoval Matěj Skalický.

Vložit na svůj web

Překročení rychlosti  

Silničáři v úseku nainstalovali speciální radar v květnu. Policisté tak chtěli řidiče donutit, aby jezdili v zúžení podle předpisů, vysvětluje Milan Mráček. 

„V souvislosti s úsekovým měřením bylo zjištěno od června do října téměř 153 tisíc protiprávních jednání řidičů při překročení rychlosti.“ 

Čtěte také: Hromadná nehoda uzavřela u Ostředku na Benešovsku na několik hodin D1 ve směru na Prahu

Po otevření úseku Ostrovačice-Kývalka budou silničáři opravovat další čtyři úseky D1. Čeká je ale zimní přestávka. Už za týden tak plně zprovozní úsek mezi Psářemi a Souticemi. A další budou následovat, říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. 

„Na úseku mezi Měřínem a Velkým meziříčím budeme dávat do zimního provozu kolem 20. listopadu a dva poslední úseky Jihlava - Velký Bertanov, respektive Velká Býteš a Devět křížů dáme k dispozici všem řidičům na celou zimu na přelomu listopadu a prosince." 

Od prosince do února projedou řidiči mezi Prahou a Brnem bez omezení, pak se na dálnici vrátí  

Autor:  Matěj Skalický

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace