Zprávy → Domácí26. října  2016 v 14:29  

Šlachta se stane náměstkem celní správy. Ve výběrovém řízení byl jediným uchazečem

Bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta (archivní foto) - Foto: Filip Jandourek

Bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta (archivní foto)Foto: Filip Jandourek

Robert Šlachta se od listopadu stane náměstkem generálního ředitele celní správy pro oblast pátrání, sdělila ve středu mluvčí celníků Martina Kaňková. Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu uspěl ve výběrovém řízení. Podle dřívějšího vyjádření celní správy byl jediným uchazečem o funkci.

Šlachta nastoupil k celní správě 22. srpna jako vrchní rada Celního úřadu pro Pardubický kraj.  

Nabídku práce u celníků dostal na počátku srpna od náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové, podle které se spolupráce se zkušeným policistou nabízí díky rozšíření kompetencí Celní správy ČR při prošetřování trestných činů. 

„Pracoval v policejním útvaru, byl to výborný pracovník, takže si myslíme, že nám přinese jenom pozitiva,“ řekla ve středu Českému rozhlasu mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. 

Čtěte také: Bude Šlachta náměstkem Celní správy? Napřed musí projít výběrovým řízením

Nástup Šlachty k celníkům kritizovaly například odbory bezpečnostních sborů. Podle dřívějšího vyjádření předsedy Unie bezpečnostních sborů Zdeňka Drexlera se měla na místo v celní správě konat celkem čtyři výběrová řízení nejprve v celní správě, pak v ostatních sborech. 

Podle ministerstva financí, pod které Celní správa spadá, byl ovšem Šlachtův nástup podle zákona. Resort upozornil na to, že výběrové řízení na pozici náměstka bylo vypsáno od prosince 2015 a informace o něm byla v Informačním systému ministerstva vnitra k obsazování volných služebních míst. 

Šlachta skončil na konci června u policie, protože nesouhlasil s reorganizací, při níž se Útvar pro odhalování organizovaného zločinu sloučil s protikorupční policií do Národní centrály proti organizovanému zločinu. Reorganizace policie vyvolala roztržku ve vládní koalici.  

Ve vedení celní správy se tvoří nový tým. Novým šéfem celní správy se stal v srpnu Milan Poulíček, jehož hlavní prioritou je postavit tým a připravit správu na nové kompetence v kontrole hazardu a daně z přidané hodnoty. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace