Zprávy → Domácí16. listopadu  2016 v 18:56  

‚Sobotka tápe,‘ říká Zimola a navrhuje oddělit post premiéra a předsedy strany

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola - Foto: Andrea Zahradníková

Hejtman Jihočeského kraje Jiří ZimolaFoto: Andrea Zahradníková

Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) se domnívá, že premiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka nemá plán, jak zastavit pokles preferencí strany. Proto navrhuje oddělit funkci premiéra a předsedy strany, řekl v rozhovoru, který vyjde v pondělním Týdnu.

Sobotka podle Zimoly tápe a měl by proto „projít reflexí a na rozdělení funkcí kývnout“. Sobotka plánuje na jarním sněmu ČSSD obhajovat předsednický post. 

Podle Zimoly říjnové krajské a senátní volby skončily pro stranu neúspěchem a sociální demokracie se propadla také v posledních průzkumech veřejného mínění. Hejtman pro Týden řekl, že Sobotka jako předseda nemá plán, jak pokles preferencí zastavit a sociální demokraté už mu nerozumějí. 

Čtěte také: Sobotka chce schůzkami s ministry odvrátit pozornost od ČSSD, tvrdí Babiš

„Vnímám ho jako člověka tápajícího, který možná naslouchá nejrůznějším hlasům a už neví, jaká je realita. A je mi ho líto,“ uvedl. 

Podle něj je rozdělení pozic jediným řešením, které by mohlo fungovat. „Do nových sněmovních voleb by sociální demokracie šla s novým předsedou, který by podporoval svého premiéra a kterého by naopak podporoval premiér,“ řekl Zimola. Na místo nového šéfa ČSSD by se podle něj jistě našli zájemci. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace