Zprávy → Domácí8. listopadu  2016 v 17:36  

Student na Plzeňsku mával zbraní a vykřikl Alláhu akbar. Policie ho obvinila

Policie stíhá studenta z přečinu výtržnictví a nebezpečné vyhrožování - Foto: Filip Jandourek

Policie stíhá studenta z přečinu výtržnictví a nebezpečné vyhrožováníFoto: Filip Jandourek

Policie na Plzeňsku se zabývá případem ze střední školy v Kralovicích, kde údajně jeden ze studentů vběhl do třídy s airsoftovou zbraní a vykřikl Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký). Na událost z minulého týdne upozornila televize Prima.

Policejní mluvčí Markéta Fialová v úterý pouze řekla, že policie zahájila trestní stíhání patnáctiletého studenta za přečiny výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Další podrobnosti vzhledem k věku mladíka neuvedla. 

Ředitel školy Milan Oravec potvrdil, že kvůli věci kontaktoval policii. Jeden student podle něj během vyučovací hodiny odešel na toaletu, a když se vrátil, měl atrapu zbraně a vykřikl Alláhu akbar. Studenti zřejmě o tom, co připravuje, věděli. Snad si chtěl udělat legraci, řekl ředitel. Mladík tak zaskočil hlavně vyučující. 

„Případem se zabývá policie, bude na ní, jak s věcí naloží," řekl Oravec. Škola podle něj přijme výchovná opatření. V úvahu připadá podmínečné nebo úplné vyloučení ze školy. 

Přísnost trestu bude záviset i na závěrech policejního vyšetřování. Student se podrobil také psychologickému vyšetření. 

Podle Primy si žák údajně přinesl do školy ještě dva nože. Policie u něj doma provedla domovní prohlídku, uvedla televize. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace