Zprávy → Domácí23. října  2016 v 19:03  

Světluška opět o trochu víc rozzáří životy nevidomých. Benefiční koncert pro ně získal dva miliony

Světlo pro Světlušku vybralo dva miliony korun - Foto: archiv Český rozhlas

Světlo pro Světlušku vybralo dva miliony korunFoto: archiv Český rozhlas

Nadační fond Českého rozhlasu, který podporuje nevidomé a slabozraké v sobotu uspořádal benefiční koncert Světlo pro světlušku. Získal díky němu skoro dva miliony korun.

Koncert se uskutečnil v kostele svaté Anny na Pražské křižovatce. Vystoupili na něm profesionálové jako David Koller, Jana Kirschner nebo kapela Jelen ve společnosti nevidomých a dětského sboru. 

Lidé při koncertě mohli přispívat díky sbírkovému call centru nebo poslat dárcovskou SMSku. Dohormady se podařilo získat necelé 2 miliony korun.
Peníze, které fond Světluška vybral, zaplatí kompenzační pomůcky pro zrakově postižené nebo výcvik asistenčních psů. Pomoc dostanou ale i další. 

„Pomoc nejde pouze jednotlivcům, ale i organizacím, které nevidomým život usnadňují. Jsou to třeba rané péče, které se starají o děti se zrakovým nebo kombinovaným postižením,“ řekl ředitel fondu Světluška Přemysl Filip. 

Fond můžou lidé podporovat i dál. Třeba zasláním dárcovské SMS. A nebo na pražských vánočních trzích, kde si i letos budou moct koupit křišťálové ozdoby od nevidomých. 

Autor:  Eliška Malínská

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace