Zprávy → Domácí1. listopadu  2016 v 08:00  

Technickým službám začíná zimní pohotovost. V Pelhřimově posyp rozvezly i obyvatelům

V Pelhřimově rozvážejí obyvatelům zimní posyp - Foto: Lucie Maxová

V Pelhřimově rozvážejí obyvatelům zimní posypFoto: Lucie Maxová

Od úterý musí pracovníci technických služeb ve městech hlídat, aby namrzlé chodníky neklouzaly. V Česku totiž začíná režim zimní údržby. V Pelhřimově na Vysočině ale rozvážejí speciální posyp i lidem. Zájemci ho dostávají zadarmo. K bytovým i rodinným domům dopravili pracovníci technických služeb jen za pondělí na sto pytlů.

Zimní posyp si mohou lidé v Pelhřimově objednat u technických služeb telefonicky i osobně - v ulici Myslotínská. 

„Je to v podstatě taková jakoby žádost o pomoc o údržbu komunikací, aby nám občané trošku pomohli. Není to časově omezené, tuhle akci pořádáme celou zimu,“ vysvětlil účel posypu zdarma asistent ředitelky technických služeb Jaroslav Záběhlík. 

 

Pracovníci pelhřimovských technických služeb rozváželi zájemcům zdarma zimní posyp. Na cestě je doprovázela i Lucie Maxová

Vložit na svůj web

Vedení města si od akce slibuje i to, že jim lidé nebudou ničit chodníky solí.  

Těm, kteří si materiál stihli objednat včas, ho navíc rozvezli sami pracovníci služeb. Devadesát pytlů doručovali v pondělí po Pelhřimově Miroslav Maňaš a Luboš Dobiáš. 

„Kolega mi někdy pomůže, když je větší porce. Když je po jednom pytli, tak to nosím sám, aby nemusel pořád vylézat z kabiny,“ popsal systém Miroslav Maňaš, který zrovna na ramenou nesl 45kilogramový pytel. 

Zdarma byl i rozvoz  

Luboš Dobiáš doplnil, proč zrovna on sedí za volantem. „Vyžaduje to dobrou znalost města, aby člověk ty ulice znal a věděl, jakým způsobem vyrazit, aby se moc nepřejíždělo z jednoho konce na druhý, což asi v mém případě není zas tak velký problém, protože zde pracuji několik let, takže všechny ulice znám téměř nazpaměť,“ řekl. 

Čtěte také: Na horách se objevil první sníh. O týden dřív než před rokem

Jedním z lidí, kteří si od nich zimní posyp přebrali, byl školník základní školy Stanislav Vytiska. „Do školy a do soukromého baráku, do sdružení, k synovi taky. Po dvou pytlíkách ke každému. Zadarmo hlavně, tak jsem toho využil,“ vyjmenoval, kam si pytle s materiálem objednal. 

„Jsem rád, že nemusím jezdit, protože čím bych tam jel ze školy, jedině s kárkou ruční,“ ocenil zajištěný rozvoz. 

Kdo si však nestihl zimní posyp u pelhřimovských technických služeb objednat do konce října a měl by o něj zájem, musí si už pro něj dojet sám, a to do ulice Myslotínská. K dispozici tam bude po celou zimu.  

Autor:  Lucie Maxová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace