Zprávy → Domácí20. března  2017 v 13:53  

Třetina kontrolovaných skiareálů porušila zákon. Odebírala více vody, než jim povolil úřad

Pokutu 450 tisíc musely zaplatit skiareály. Třetina z nich porušila zákon a odebírala více vody (ilustrační foto) - Foto:  Svengali Communications

Pokutu 450 tisíc musely zaplatit skiareály. Třetina z nich porušila zákon a odebírala více vody (ilustrační foto)Foto:  Svengali Communications

Třetina kontrolovaných skiareálů porušila při umělém zasněžování zákon, oznámila České inspekce životního prostředí. Kvůli tomu rozdala pokuty dohromady za téměř 450 tisíc korun.

Během posledních dvou sezon střediska odebírala více povrchové nebo podzemní vody, než jim dovolil vodoprávní úřad. 

„24 provozovatelů skiareálů porušilo vodní zákon. Nejvyšší pravomocná pokuta byla uložena společnosti Bobolift, a to více než 155 tisíc korun. Firma, která provozovala skiareál Velká Úpa Portášky, odebírala až o 30 procent více z řeky Úpy, než měla povoleno,“ řekla mluvčí Radka Burketová. 

Inspekce celkem prověřila 83 areálů, chyby našla u 24 z nich. V patnácti případech zahájila správní řízení, právní moci nabylo deset pokut. 

Úřad kontroluje dodržování vodního zákona dlouhodobě, a to nejen v zimě. V létě zjišťoval odběry vod z českých řek malými vodními elektrárnami. Loni jich zákon porušila skoro pětina. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace