Zprávy → Domácí8. listopadu  2016 v 16:40  

U Boleslavi spadlo malé letadlo. Zemřeli dva lidé

České lehké sportovní letadlo (ilustrační foto) - Foto: Jan Fridrich

České lehké sportovní letadlo (ilustrační foto)Foto: Jan Fridrich

Mezi obcemi Luštěnice a Brodce na Mladoboleslavsku, nedaleko dálnice D10, spadlo v úterý odpoledne malé sportovní letadlo. Při neštěstí zemřeli dva lidé, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují.

Událost se stala kolem 15:30 nedaleko kopce Homolka. Hořící letadlo bylo nalezeno v zalesněném, špatně přístupném terénu. Požár uhasili hasiči. Podle Vinčálka byla na místě objevena dvoučlenná posádka bez známek života. 

K nehodě byl vyslán vrtulník záchranné služby, sanita z Mladé Boleslavi a vůz s lékařem. Záchranáři ale už nemohli posádce letadla nijak pomoci. "Lékař už pouze konstatoval smrt," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová. 

Zpravodaj ČTK se na místě neštěstí přesvědčil o tom, že ze sportovního letadla zbyl jen ohořelý vrak. Hasiči se k němu obtížně dostávali v terénních autech nebo na čtyřkolkách, běžná vozidla neměla v komplikovaném terénu šanci. Přístupové cesty k místu neštěstí byly zajištěny páskami, na nedaleké silnici byl kvůli odstavené technice hasičů řízen kyvadlově provoz. 

Kolem 18:00 pracovala na místě asi desítka hasičů, ostatní zůstávali na přístupových cestách. Dorazili také vyšetřovatelé z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. "Hasiči pomohou s nasvícením místa," uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace