Zprávy → Domácí20. března  2017 v 18:56  

Zeman na pohřeb kardinála Vlka nedorazí. Nechce se chovat pokrytecky, pošle věnec

Prezident Miloš Zeman - Foto:  Reuters

Prezident Miloš ZemanFoto:  Reuters

Prezident Miloš Zeman se pohřbu kardinála Miloslava Vlka nezúčastní. Pošle ale smuteční věnec prezidenta republiky. Při návštěvě hlavy státu v Olomouckém kraji to oznámil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj se Zeman nechce chovat jako pokrytec.

„Někteří politici, kteří například v minulosti podnikali billboardovou kampaň proti církvi, psali po úmrtí kardinála Vlka srdceryvné statusy na Facebook. To je ukázka pokrytectví a pan prezident takto postupovat nebude. Svou úctu vyjádří tiše, ale uctivě,“ prohlásil Ovčáček. 

 

Mluvčí Ovčáček k neúčasti prezidenta na pohřbu kardinála Vlka

Vložit na svůj web

Zeman v sobotu nezveřejnil ani kondolenci kardinálu Vlkovi, přestože v minulých týdnech kondoloval třeba současnému portugalskému prezidentovi, když zemřela bývalá hlava státu Mário Soares, nebo maďarskému prezidentovi kvůli havárii autobusu.  

Čtěte také: Spory Zemana s kardinálem Vlkem ve výrocích: Kšeftaření, buranské chování i spojení s čertem

Kardinál Miloslav Vlk zemřel o víkendu po těžké nemoci v 84 letech. Lidé se s ním můžou naposledy rozloučit ve čtvrtek a v pátek. Jeho pohřeb pak bude v sobotu v 11 hodin v Chrámu svatého Víta. Zádušní mši bude sloužit kardinál Dominik Duka. Ostatky Miloslava Vlka pak uloží do arcibiskupské hrobky ve svatém Vítu. 

Autor:  David Černý

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace