Zprávy → Domácí4. listopadu  2016 v 15:06  

V Brně se našla puma z druhé světové války. Policie evakuuovala stovky lidí

Kvůli nalezené pumy v Brně musela policie odklonit dopravu - Foto:  ČTK

Kvůli nalezené pumy v Brně musela policie odklonit dopravuFoto:  ČTK

V Brně v Řípské ulici se v pátek našla puma z 2. světové války, policie evakuovala stovky lidí z nákupního centra a přilehlého bytového domu. V místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. Ulice byla částečně uzavřená. Policie již pumu ze Slatiny odvezla, evakuovaní lidé se mohou vrátit. Událost se obešla bez zranění.

"Na místě probíhala evakuace obytného domu, kde se puma našla a přilehlého nákupního centra. Policie musela také odklonit dopravu z přilehlé ulice," řekl pro Český rozhlas policejní mluvčí Pavel Šváb. 

V místě podle mluvčího zasahovaly desítky policistů. Jak Šváb uvedl, nevybuchlá puma se našla při výkopových pracích na stavbě parkoviště. 

Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) řekl, že evakuace se odhadem dotkla zhruba jednoho tisíce lidí. 

Řípská ulice v Brně - Foto:  Google Maps

Řípská ulice v BrněFoto:  Google Maps

České dráhy kvůli nálezu pumy v brněnské čtvrti Slatina zastavily provoz mezi stanicemi Brno-Slatina a Šlapanice. Odklánějí vlaky dálkové dopravy. 

Hasiči měli na místě vůz z cisternou. "Policie si od nás cisternu z preventivních důvodů vyžádala," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. 

Událost komplikovala veřejnou hromadnou dopravu. Linky 31 a 76 byly odkloněné, zpoždění na linkách dosahovalo podle webu dopravního podniku kvůli zvýšené hustotě dopravy až 45 minut. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace