Zprávy → Domácí2. listopadu  2016 v 17:25  

V kauze házení vajec na Zemana padla obžaloba. Muži hrozí až dva roky vězení

Za házení vajec hrozí muži až dva roky vězení (ilustrační foto) - Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic, zdroj: Flickr.com

Za házení vajec hrozí muži až dva roky vězení (ilustrační foto)Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic, zdroj: Flickr.com

Státní zástupkyně podala obžalobu na muže, který údajně házel před dvěma lety na Albertově vejce směrem k pódiu s prezidentem Milošem Zemanem. Zpravodajskému webu Českého rozhlasu to sdělil mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Obžalovanému hrozí až dva roky vězení, je stíhán za přečin výtržnictví.

„Státní zástupkyně podala k Obvodnímu soudu pro Prahu 2 obžalobu na muže obviněného z toho, že dne 17. 11. 2014 na pražském Albertově házel vejce směrem k pódiu během pietního shromáždění k 25. výročí pádu komunistického režimu," uvedl Šťastný a dodal: 

„Muž je trestně stíhán pro přečin výtržnictví, za který hrozí trest odnětí svobody až na dva roky." 

V říjnu navrhla muže obžalovat policie, státní zástupkyně mohla po prostudování spisu zvolit i jiný procesní postup - například postoupit věc do přestupkového řízení. 

Po podání obžaloby se bude věcí zabývat Obvodní soud pro Prahu 2, který obžalovaného může uznat vinným trestním příkazem, nebo rovnou nařídit veřejné hlavní líčení. 

Incident se stal při odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu. Prezidenta tehdy vypískaly stovky lidí. 

Na transparentech mu vytýkali náklonnost k Rusku, vztah k alkoholu a vulgární výroky v rozhlase. Ze shromážděného davu létaly předměty včetně vajíček a zaznívaly výzvy k odstoupení z funkce. Osobní strážci bránili hlavu státu rozevřenými deštníky, Zeman nazval vrhače předmětů zbabělci. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace