Zprávy → Domácí19. října  2016 v 19:15  

Válečný hrdina Vranský vystoupil ze svazu bojovníků za svobodu. Nikdo se nemohl ozvat, protestuje

Pavel Vranský je držitelem medaile Za zásluhy - Foto: Veronika Hlaváčová

Pavel Vranský je držitelem medaile Za zásluhyFoto: Veronika Hlaváčová

Ústřední výbor Českého svazu bojovníků za svobodu na úterním zasedání zrušil kladenskou a jičínskou okresní organizaci svazu. Vyloučil navíc tři členy. Důvodem jsou prý kritika a pomlouvačná kampaň v médiích. Na protest proti jednání ústředního výboru ze svazi vystoupil válečný veterán od Tobrúku Pavel Vranský.

„Nikdo se nemohl ozvat, nikdo k tomu nemohl diskutovat, to je naprosto neregulérní a nesprávný postup,“ řekl 95letý Vranský. 

Mluvčí svazu Vladislav Kučik ale namítá, že členové měli možnost se k vyloučení a rušení organizací dopředu vyjádřit. „Téma toho vyloučení a zrušení organizací se řešilo už nejméně rok předem na řadě jednání ústředního výboru,“ tvrdí Kučik. 

Před časem vystoupily například z lidické organizace Českého svazu bojovníků za svobodu tři poslední pamětnice lidických událostí. Důvodem bylo zvolení bývalé novinářky a političky Jany Bobošíkové do vedení. 

Členem zmíněné organizace je také mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nebo kardinál Dominik Duka. Současné vedení svazu jeho bývalí členové kritizují mimo jiné za neprůhledné hospodaření s penězi a prodej některých budov. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace