Zprávy → Domácí1. prosince  2016 v 21:48  

Ve skladu Amazonu hořelo. Záchranáři evakuovali téměř tři tisíce lidí

Amazon, to není jen internetový obchod - Foto: Fotobanka Pixabay

Amazon, to není jen internetový obchodFoto: Fotobanka Pixabay

Hasiči ve čtvrtek večer likvidovali malý požár ve skladu firmy Amazon v Dobrovízi u Prahy. Evakuováno bylo přes 2800 osob, část z nich se ale brzy vrátila zpátky na pracoviště. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří se nadýchali kouře, řekli mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa a mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Hasiči k požáru vyjížděli před 20:00, do půl hodiny byl požár pod kontrolou, zřejmě hasili i zaměstnanci práškovým přístrojem. Oheň vznikl v regálech se zbožím. Příčinu požáru nyní hasiči vyšetřují. Na místě zasahovaly tři posádky záchranářů. 

"Dvě nadýchané osoby převezli záchranáři do kladenské nemocnice, jednu do Motola," uvedla Effenbergerová. 

Čtěte také: Češi 15. listopadu v e-shopech utratili rekordní letošní částku, pomohla doprava zdarma

" Všichni zaměstnanci byli už venku, jednalo se celkem o 2834 osob, naštěstí nedošlo k většímu zranění, pouze tři osoby se lehce nadýchaly zplodin hoření, " řekl pro Český rozhlas mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. 

V distribučním centru Amazonu hořelo také letos v říjnu, tehdy se muselo evakuovat 700 lidí. Oheň vznikl na jednom z balíků, který zapálil jeden ze zaměstnanců. Nikdo se nezranil. 

Americký internetový prodejce Amazon v Dobrovízi otevřel v roce 2013 centrum vráceného zboží a loni tam zahájilo provoz i distribuční centrum firmy. V září byla zprovozněna druhá skladovací věž, což znamená, že je v provozu celá kapacita distribučního centra. V budově je tak možné uložit až 18 milionů kusů zboží a za jeden den vypravit až jeden milion zásilek. V Amazonu pracuje 2300 stálých zaměstnanců a k tomu dalších 4000 brigádníků, kteří sem budou dojíždět ve špičce do konce prosince. Přímo u distribučního centra začala nedávno fungovat nová železniční zastávka. 

Autor:  Jana Klementová,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace