Zprávy → Domácí22. října  2016 v 10:57  

Zeman v Lánech jedná s ministry o dopravě, řeč přijde i na zpožděný let do Bratislavy

Do Lán přijeli i místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš a ministr dopravy Dan Ťok. (na ilustračním snímku). - Foto: Martin Svozílek

Do Lán přijeli i místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš a ministr dopravy Dan Ťok. (na ilustračním snímku).Foto: Martin Svozílek

V Lánech začalo jednání prezidenta Miloše Zemana s ministry o zrychlení dopravních staveb. Setkání se koná v rámci schůzky expertního týmu prezidenta. Do Lán přijel místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš a další tři ministři za hnutí ANO - ministr dopravy Dan Ťok, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a ministr životního prostředí Richard Brabec. Na setkání byl pozván i šéf Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa.

Ministři byli do Lán pozváni na 10:00, přijeli ale o hodinu dříve, aby se ještě před jednáním s prezidentem poradili. Několik minut po 10:00 je pak minibus se Zemanem a členy jeho poradního týmu odvezl do lánského loveckého zámečku. 

'Zachránit čest České republiky.' Olomoucký rektor navrhl Hermanova strýce na univerzitní vyznamenání 

Zeman dlouhodobě prosazuje, aby vláda uvolnila více peněz na investice, a to především v dopravních stavbách. Prezident nedávno pozitivně ohodnotil přebytek státního rozpočtu, pokles investic ale označil za jeho slabé místo. Nízké investice se podle něj mohou v budoucnu nevyplatit. 

Kauza letadlo 

Během schůzky bude také chtít Zeman mluvit s Ťokem o zpoždění prezidentského speciálu letícího na pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče. Pražský hrad postupně zveřejnil několik důvodů, které podle něj vedly k pozdnímu příjezdu prezidentské delegace. Jednou z nich bylo pochybení leteckých dispečerů. Ti to ale důrazně odmítli. 

Setkání pravděpodobně ovlivní i dění kolem návštěvy tibetského duchovního dalajlamy v Česku, během které se sešel s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). Kvůli čínské nelibosti ze setkání vydali nejvyšší čeští ústavní činitelé prohlášení o respektu k územní celistvosti Čínské lidové republiky, jejíž je Tibet součástí. Babiš se Hermana zastal. Zároveň zpochybnil výši čínských investic, nacož Zeman, zastánce sbližování s Čínou, řekl, že ministr financí nemá správné informace. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace