Zprávy → Domácí ekonomika29. května  2012 v 04:27  

Podnikatelé se začínají zajímat o zaměstnávání starších lidí nad 50 let

Podnikatelé se začínají čím dál více zajímat o problematiku zaměstnávání lidí starších 50 let. Ilustrační foto - Foto: Free Digital Photos,  Ambro

Podnikatelé se začínají čím dál více zajímat o problematiku zaměstnávání lidí starších 50 let. Ilustrační fotoFoto: Free Digital Photos, Ambro

Experti z Asociace vzdělávání dospělých České republiky představí takzvaný age management. O způsob, jak ve své firmy využít pracovníky ve věku nad 50 let, se zajímá stále více zaměstnavatelů.

Autoři ve svém projektu srovnávali třicetiletou zkušenost s přístupem k zaměstnávání starších lidí ve Finsku a v České republice. Výsledkem je metodická příručka pro práci s touto cílovou skupinou, která má sloužit zaměstnavatelům. 

Podle vedoucí projektu Ilony Štorové je mezi podnikateli o toto téma velký zájem. Problém stárnoucích zaměstnanců si už delší dobu uvědomují zejména velké firmy. 

„Jsme proto rádi, že jsme vzbudili pozornost právě u malých a středních zaměstnavatelů, kteří se o toto téma velmi intenzivně zajímají. Svědčí o tom i masivní účast na naší konferenci, kde ty modely budou představeny,“ řekla Ilona Štorová. 

Autor:  Věra Masopustová  (vma), Kateřina Kozmová
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace