Zprávy → Domácí ekonomika12. srpna  2010 v 08:57  

České firmy mohou působit v americkém Silicon Valley

Mikročip (ilustrační foto) - Foto:  Corel GALLERY

Mikročip (ilustrační foto)Foto:  Corel GALLERY

Czechinvest dnes vyhlásí druhé kolo výzvy projektu takzvaného technologického akcelerátoru. Ten v prvním kole umožnil několika českým firmám oslovit investory ve Spojených státech prostřednictvím centra informačních technologií v Silicon Valley u San Franciska.

„Největší přínos Silicon Valley je možnost být na místě, kde sídlí 80 procent našich potencionálních partnerů. To místo je světově unikátní tím, že v dosahu deseti mil tam sídlí stovky až tisíce firem,“ říká Martin Rehák z firmy Cognitive Security, která působila v Silicon Valley v první vlně. 

 

O svých zkušenostech mluvil na Rádiu Česko Martin Rehák z firmy Cognitive Security, která působila v Silicon Valley v první vlně projektu

Vložit na svůj web

„Na místě je potom mnohem jednodušší vyjednávat. Je velký rozdíl, když někoho potkáte osobně a on s vámi může okamžitě komunikovat, než když pošlete email z druhého konce světa jako jeden ze stovek lidí,“ uvádí Rehák. 

Firma Cognitive Security působila v Silicon Valley šest měsíců a podle Martina Reháka hledala nejprve kontakty a nyní s již vybranými kontakty vyjednává o konkrétních projektech. 

„Konkurenční výhoda osobně přítomných firem zde stále je, ale v poslední době klesá díky internetu a elektronickým komunikacím. Je důležité tam cestovat, jednat s lidmi, ale již není nutné tam být stále,“ dodává Rehák. 

Autor:  Václav Pešička  (dog), Jan Piroch
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace