Zprávy → Domácí ekonomika23. srpna  2012 v 18:01  

Benzin i nafta jsou nejdražší v historii. Natural už někde stojí přes 40 korun

Natural 95 už někde stojí přes 40 korun - Foto:  ČTK

Natural 95 už někde stojí přes 40 korunFoto:  ČTK

Ceny benzinu i nafty v Česku jsou nejvyšší v historii. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 poprvé přesáhla 38 korun za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. Na některých čerpacích stanicích už řidiči za benzin platí přes 40 korun.

Průměrná cena Naturalu za uplynulý týden stoupla o 64 haléřů na 38,04 koruny. Nafta podražila o 42 haléřů na rekordních 37,04 koruny.  

Důvodem je rostoucí cena ropy, která se nyní pohybuje na 116 dolarech za barel, což je několikaměsíční maximum. Ceny pohonných hmot pak porostou i v následujících dnech. 

 

O ceny pohonných hmot se zajímal reportér Petr Jansa

Vložit na svůj web

„Výhled pro nejbližší dny stále není pro české motoristy příliš příznivý. Cena ropy Brent se i nadále nachází v růstovém trendu a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by tento růst byl u konce. Proto bohužel nelze v následujících dnech počítat se zlevněním.“ 

„Nicméně pozitivní zprávou je, že koruna by měla nadále tlumit zdražování,“ řekl Radiožurnálu analytik společnosti Colosseum Petr Čermák. 

Čtěte také: Rekordně vysoké ceny pohonných hmot ohrožují menší dopravce

Rozdíl v cenách pohonných hmot u jednotlivých čerpacích stanic se už přesunul z řádu desetihaléřů do řádů korun. Řidičům se proto opravdu vyplatí ceny sledovat a třeba se na ně i předem informovat. 

„V současné době už je to tak, že třeba i na dálnici D1, jak hovoří zkušenost z redakce z posledních dnů, najdeme čerpací stanice, kde ten rozdíl je v korunách. A to je pro řidiče zásadní informace,“ poznamenal Petr Jansa z motoristické redakce Radiožurnálu. 

Ceny pohonných hmot v regionech (k 22. srpnu 2012)
Autor:  Petr Jansa  (pgj),  mta
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace