Zprávy → Domácí ekonomika23. srpna  2016 v 12:06  

Další firma strojírenských Vítkovic na sebe podala návrh na insolvenci

Podnikatel Jan Světlík - Foto: Filip Jandourek

Podnikatel Jan SvětlíkFoto: Filip Jandourek

Další firma vítkovického holdingu Jana Světlíka má finanční problémy. Dnes na sebe podala návrh na insolvenci Vítkovice Envi. Společnost, která se mimo jiné zabývá výrobou bioplynových stanic a velkých nádrží, má asi stovku zaměstnanců a dluhy víc než 150 milionů korun.

Firma podala k soudu insolvenční návrh spojený s návrhem na reorganizaci. 

„Nyní bude návrh přezkoumán z hlediska formálních náležitostí a v případě, že by bylo zjištěno, že je dlužník v úpadku, nebo že hrozí, vydal by soud rozhodnutí o úpadku,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová.  

Podle mluvčí Vítkovic Evy Kijonkové se firma dostala do problémů kvůli výpadku tržeb z plánovaných zahraničních investic v Polsku, Srbsku, nebo kvůli horší situaci na arabském trhu. 

„A zejména tu úpadkovou situaci výrazně ovlivnilo to, že je v insolvenci i mateřská společnost Vítkovice Power Engineering,“ uvedla Kijonková.  

Podle ní už firma svým věřitelů předložila reorganizační plán. Polovina z nich s ním souhlasila. 

Vítkovice Envi je stoprocentní dceřiná společnost Vítkovice Power Engineering, která o vyhlášení insolvence a reorganizaci požádala už před časem. Soud o případném úpadku rozhodne tento týden. 

Celkové závazky společnosti Vítkovice Power Engineering přesahují 2,3 miliardy korun. Tato částka zahrnuje dluhy po splatnosti i před splatností. 

Autor:  Kateřina Daňková,  ČRo,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace