Zprávy → Domácí ekonomika2. prosince  2016 v 18:42  

Druhý den s EET: 5,7 milionů účtenek, 159 stížností na jejich nevydání a útok na informační web

Elektronická evidence tržeb (EET) - ilustrační - Foto: Petr Jadrný

Elektronická evidence tržeb (EET) - ilustračníFoto: Petr Jadrný

Restauratéři a hoteliéři od čtvrteční půlnoci do pátečních 19. hodin, tedy za dobu ostrého fungování elektronické evidence tržeb, odeslali na servery Finanční správy 5,7 milionu účtenek. Zároveň správa do pátečních 13 hodin evidovala 159 oznámení o nevydání účtenky. Uvedla to mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Dodala, že systém funguje plynule a bez problémů.

Krátkodobě byla kvůli útoku kolem 15. hodiny jen nedostupná informační stránka etržby.cz . Server pouze poskytuje informace o EET a se samotnou evidencí a shromažďováním údajů z účtenek nesouvisí. 

„Následkem útoku tak byla pouze nedostupnost informačních internetových stránek, která byla obratem odstraněna. Praktickou činnost podnikatelů výpadek nijak nenarušil," uvedla Petlachová. 

Čtěte také: Jestli nějaká hospoda zaniká, napište mi to, chci s nimi diskutovat. Rozhovor s Babišem o EET

Do EET je zatím zapojeno podle DIČ 37 314 podnikatelů. Podle dřívějších odhadů správy se týká první vlna EET zhruba 40 tisíc podnikatelů. Podle posledního dostupného údaje z 28. listopadu bylo do evidence zaregistrováno 46 250 provozoven. 

I podle serveru HlídačEET.cz, který monitoruje měření dostupnosti a rychlosti komunikace pokladen obchodníků se servery EET, je odezva systémů dobrá a systém pracuje bez problémů. 

Vláda si od evidence slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků. Po hotelech a restauracích se budou muset od března příštího roku zapojit do EET maloobchodní a velkoobchodní firmy. Následovat budou i další obory podnikání. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace