Zprávy → Domácí ekonomika8. září  2016 v 11:02  

Nezaměstnanost v srpnu klesla, počet volných míst je nejvyšší od roku 2008

Úřad práce (ilustrační foto) - Foto: Vladan Dokoupil

Úřad práce (ilustrační foto)Foto: Vladan Dokoupil

Lidí bez práce v česku dál ubývá. Podle Úřadu práce zaměstnání shánělo přes 388 tisíc lidí, o přibližně 62 tisíc méně než loni v srpnu. Meziročně se také zvýšil počet volných pracovních míst. Zaměstnavatelé nabízeli přes 139 tisíc pozic, nejvíce od září 2008. V mezinárodním srovnání mělo Česko podle výsledků za červenec druhou nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii po Maltě.

Podle Úřadu práce se v srpnu situace na pracovním trhu vyvíjela dle očekávání. Po mírném nárůstu v červenci nezaměstnanost opět klesla. 

„Navzdory snížené aktivitě na trhu práce během prázdnin nadále rostl počet volných pracovních míst, a to i v regionech, kde je nezaměstnanost nejvyšší. Zároveň klesl počet evidovaných uchazečů o zaměstnání a letošní srpnová hodnota je meziročně nejnižší od roku 2008. To svědčí nejen o dobré kondici české ekonomiky, ale také o dobrých výsledcích českých služeb zaměstnanosti,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). 

Meziměsíční pokles nezaměstnanosti zaznamenalo v srpnu 63 regionů. Největší v okresech Písek, Jeseník a Sokolov. Naopak nezaměstnanost vzrostla ve 14 regionech. Největší nárůst hlásí okres Plzeň-sever, Prostějov a Havlíčkův Brod. 

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace