Podnikatelem roku se stal spolumajitel Tescomy Chmela, zabodoval i stavitel 3D tiskáren

Ocenění Podnikatel roku za loňský rok získal spoluzakladatel a spolumajitel zlínské společnosti Tescoma Petr Chmela. Titul technologického podnikatele získal Martin Trtílek, majitel společnosti PSI, která vyrábí a vyvíjí měřicí zařízení určená na výzkum rostlin, řas a sinic. Začínajícím podnikatelem roku je majitel firmy Prusa Research Josef Průša, stavitel 3D tiskáren.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Průša a jeho vynález - 3D tiskárna

Josef Průša a jeho vynález - 3D tiskárna | Foto: Josef Průša

Poprvé byla udělena Cena České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění, jejími prvními držiteli se stali manželé Radana a Jiří Waldovi. Trofej Společensky prospěšného podnikatele roku 2016 si odnesli Tomáš Masopust a Gabriela Štěpánková z organizace Portus Praha.

Letos byla taktéž udělena cena poroty za celoživotní přínos ve společenské prospěšnosti ředitelce a zakladatelce organizace Rozkoš bez rizika Haně Malinové.

Tescoma patří mezi světové výrobce kuchyňských potřeb. Je jedničkou na českém a slovenském trhu, přední pozici si vybudovala také ve světě. Stěžejními zahraničními trhy jsou pro firmu Itálie, Rusko a Slovensko. V zahraničí má tisíce prodejen, najít je lze ve světových metropolích, expanduje ale i do Číny a rozvojových zemí.

PSI se zaměřuje na výrobu a vývoj měřicích zařízení určených na výzkum rostlin, řas a sinic. Prodává měřící a regulační techniku pro biologii a vyrábí fluorimetry. Společnost má záběr od vědeckých přístrojů pro univerzity, výzkumná pracoviště a velké firmy až po praktické přístroje pro drobné zemědělce.

Během dvaceti let existence PSI vyvinula několik unikátních zařízení, která následně zařadila do sériové výroby.

Průša staví 3D tiskárny od 19 let

Průša od svých 19 let navrhuje a staví 3D tiskárny a je považován za jednoho z největších talentů v oboru. V pražském Karlíně vznikají přístroje, které patří ve 3D tisku mezi nejlepší na světě.

Porota se při rozhodování řídila mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy.

Nejlepší podnikatel ČR bude reprezentovat zemi na celosvětovém finále soutěže 8. až 11. června 2017 v Monaku a bojovat o titul EY Světový podnikatel roku.

Ocenění podnikatel roku je letos udělováno po sedmnácté. Loňským vítězem se stal majitel společnosti GZ Media Zdeněk Pelc. Soutěž Podnikatel roku pořádá poradenská firma EY (dříve Ernst & Young) ve světě od roku 1986. Aktuálně se koná v téměř 60 zemích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme