Zprávy → Domácí ekonomika30. srpna  2016 v 15:56  

První pohled dovnitř. Škoda poprvé ukázala interiér Kodiaqu

Interiér Škoda Kodiaq - Foto:  Škoda Auto

Interiér Škoda KodiaqFoto:  Škoda Auto

Škoda dva dny před berlínskou premiérou odtajnila interiér Kodiaqu, svého největšího osobního auta, kterým hodlá opanovat tuzemský trh s SUV vozy.

Kodiaq bude první model Škody Auto, který může mít na přání zákazníka až tři řady sedaček. Uveze tedy i sedm pasažérů. Jeho délka bude 4,7 metru a šířka 1,88 metru. Objem kufru bude mít objem 720 až 2065 l. 

Vůz bude nabízen s pěti variantami motorů, tři benzinové a dva dieselové. Nejslabší bude benzinový motor 1.4 TSI s deaktivací poloviny válců a výkonem 150 koní. 

Interiér Škoda Kodiaq - Foto:  Škoda Auto

Zbývající dva benzinové agregáty budou oba dvoulitrové a naladěné buď na 180 nebo 220 koní. Diesely budou mít také obsah 2,0 a budou dávat 150 nebo 184 koní. U všech variant motorů nemá chybět systém start/stop a rekuperace brzdné energie. 

Interiér auta působí velmi prostorně a robustně. Vpředu mu dominuje dotykový displej a dva velké výdechy větráku. Poprvé bude Škoda také nabízet head-ip displej, který promítá všechny důležité informace na přední sklo. 

Interiér Škoda Kodiaq - Foto:  Škoda Auto

Ke každému autu si také můžete vybrat z velkého množství příplatkové výbavy. V nabídce je mimo jiné vyhřívaný věnec volantu, elektricky ovládaná pojistka v zadních dveřích, opěrka hlavy poskytující oporu při spaní a další. 

Zatím není známa cena Škody Kodiaq. Spekuluje se, že základní model bude stát kolem 650 tisíc korun, vrcholné varianty by mohly stát až kolem 1,5 milionu korun. 

Interiér Škoda Kodiaq - Foto:  Škoda Auto

Autor:  Petr Jadrný

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace