Zprávy → Ekonomika27. října  2016 v 06:00  

Aerolinky Germanwings a Eurowings jdou do stávky. Selhala jednání o výši platů

Letadlo společnosti Germanwings - Foto: Michael Frank Franz, zdroj: Flickr.com, Creative Commons  licence 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Letadlo společnosti GermanwingsFoto: Michael Frank Franz, zdroj: Flickr.com, Creative Commons licence 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Letecký personál společnosti Eurowings bude ve čtvrtek stávkovat. Odbory to oznámily poté, co selhala jednání o výši platů. K protestu se připojí i letušky a piloti letecké společnosti Germanwings.

Vedení letecké společnosti minulý týden přišlo s návrhem, který předpokládal v průměru sedmiprocentní nárůst mezd, s odbory se ale nedohodlo. Eurowings je dceřinou firmou německých aerolinek Lufthansa. 

Spory o výši platů 

K protestu zaměstnanců společnosti Eurowings se navíc připojí také posádky letecké společnosti Germanwings. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na odborový svaz UFO. 

Důvodem jsou spory o výši platů, které se nepodařilo urovnat. Hrozí zpoždění nebo úplné zrušení čtvrtečních letů obou společností. 

Letecký personál vyjde do ulic v několika německých městech – například v Düsseldorfu, Kolíně, Dortmundu, Hanoveru, Stuttgartu a Berlíně.  

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace