Zprávy → Ekonomika18. listopadu  2016 v 10:52  

Češi 15. listopadu v e-shopech utratili rekordní letošní částku, pomohla doprava zdarma

Nejvíce peněz letos utratili Češi v e-shopech 15. listopadu (ilustrační foto) - Foto:  Český rozhlas, Fotobanka  Freeimages

Nejvíce peněz letos utratili Češi v e-shopech 15. listopadu (ilustrační foto)Foto:  Český rozhlas, Fotobanka Freeimages

V letošním roce utratili Češi nejvíc za zboží z e-shopů 15. listopadu. Podle společnosti PayU byl tento den pro online nakupování vůbec nejsilnější, a to i kvůli dopravě zdarma. Zákazníci během něj zaplatili za zboží a služby po internetu dvaapůlkrát víc peněz, než je běžné v průběhu roku.

Patnáctého listopadu vytáhly tuzemské e-shopy z lidí celkem 222 milionů korun, to znamená o jedenáct milionů víc než loni. Do Dne dopravy zdarma se zapojilo i rekordní množství internetových obchodů, podle srovnávače Heuréka celkem 1549. 

Češi v ten den naklikali dohromady 180 tisíc objednávek a průměrná cena jedné zásilky dosáhla 1250 korun. 

Čtěte také: E-shopy se připravují na Vánoce. Čekají letos rekordní tržby

Den dopravy zdarma lidem dohromady ušetřil 14 milionů korun, spočítal Tomáš Braverman, ředitel srovnávače Heuréka. To znamená o pět procent víc než v loňském roce. 

Tuzemské internetové obchody ale letos mají novou konkurenci, a to světovou jedničku Amazon. Tento americký e-shop začal nabízet dopravu do České republiky zdarma při objednávce nad 39 eur, v přepočtu tedy asi okolo tisíce korun. 

Ušetří ale hlavně trpěliví zákazníci. Zásilky zdarma totiž přijdou ve standardní lhůtě - čtyř až osmi pracovních dní, jinak je nutné připlatit. Oblíbené jsou mezi Čechy třeba i čínské e-shopy. 

Ty české v letošním roce očekávají rekordní tržby. Jen za zboží by měly překonat hranici sta miliard. Ve srovnání s loňskem tak jde o nárůst o téměř jednu pětinu. 

Příští týden navíc budou další slevy, o takzvaném černém pátku. I do něj se postupem času zapojuje stále víc obchodů, hlavně pak právě ty internetové. Další možnost výhodnějšího nákupu by mělo nabídnout ještě takzvané kybernetické pondělí. 

Autor:  Barbora Kladivová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace