Zprávy → Ekonomika8. listopadu  2016 v 21:09  

Deutsche Bank prodá svou polskou banku, tvrdí Reuters

Deutsche Bank - Foto:  Metropolico.org, flickr.com   ,  CC BY-SA 2.0

Deutsche BankFoto:  Metropolico.org, flickr.com , CC BY-SA 2.0

Německá bankovní skupina Deutsche Bank má v úmyslu prodat své aktivity v Polsku, v čele se svou dceřinou společností Deutsche Bank Polska. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje z bankovních kruhů.

Pro největší německou banku jde o součást restrukturalizace, v jejímž rámci společnost pod vedením svého šéfa Johna Cryana zjednodušuje strukturu a odprodává vedlejší aktiva, aby si uvolnila kapitál pro naléhavější potřeby. 

Prodej finančního ústavu Deutsche Bank Polska by rovněž znamenal další odchod zahraniční banky z Polska. Tamní konzervativní vláda tento trend podporuje, protože usiluje o zvýšení domácího vlastnického zastoupení v polském bankovnictví. 

Čtěte také: Pokuta pro Deutsche bank ohrožuje globální finanční stabilitu, obává se šéf euroskupiny

Jeden ze zdrojů sdělil, že Deutsche Bank Polska je na prodej, druhý zdroj to potvrdil. Deutsche Bank zprávu komentovat odmítla. Deutsche Bank Polska s bilanční sumou 38 miliard zlotých (237 miliard Kč) je jedenáctou největší úvěrovou institucí v Polsku. 

Americká GE Money se v rámci své restrukturalizace letos dohodla na prodeji své polské banky firmě Alior ze skupiny největší polské pojišťovny PZU. Své polské aktivity prodává i rakouská Raiffeisen a italská UniCredit, hlavními uchazeči jsou státem ovládané instituce, jako je PZU a polská bankovní jednička PKO. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace