Zprávy → Ekonomika18. listopadu  2016 v 09:33  

Marketingový partner fotbalové ligy STES se zbavil exekuce. Spor o peníze ale nekončí

Předseda FAČR Miroslav Pelta stojí i v čele společnosti STES - Foto: Filip Jandourek

Předseda FAČR Miroslav Pelta stojí i v čele společnosti STESFoto: Filip Jandourek

Společnost STES, která je marketingovým partnerem Fotbalové asociace ČR, dosáhla dílčího vítězství ve sporu s firmou MK holding o částku osmi milionů korun. Soud totiž rozhodl o zastavení exekučního řízení vedenému vůči STES. Kauza však nekončí, protože se MK holding proti rozhodnutí soudu odvolal. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

MK holding po společnosti STES požaduje pohledávku, kterou v létě odkoupil od klubu FK Bohemians Praha. K tomu došlo poté, co střížkovský celek na STES v květnu vysoudil přes šest milionů. Konkrétně se jednalo o vrácení peněz za pokutu, kterou podle soudu dostal tým podnikatele Karla Kapra neoprávněně. 

Částka se poté, i kvůli úrokům, vyšplhala na osm milionů korun. Tyto peníze však nebyly uhrazeny, takže byla na STES v srpnu uvalena exekuce. 

Na základě toho byly společnosti STES zmraženy účty, což bylo špatnou zprávou pro ligové týmy. STES, v jehož čele stojí šéf FAČR Miroslav Pelta, jim totiž vyplácí příjmy z televizních a marketingových práv. 

Zmražení účtů nakonec bylo jen dočasnou záležitostí, když se strany sporu dohodly na úschově inkriminované částky u exekutora. 

Nyní však částečného úspěchu dosáhla společnost STES, protože soud rozhodl o zastavení exekuce. Kauza tím ovšem nekončí. „V zákonné lhůtě jsme se proti tomu odvolali,“ citoval zástupkyni MK holdingu server Aktuálně.cz

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace