Zprávy → Ekonomika16. listopadu  2016 v 10:37  

O2 dostala od telekomunikačního úřadu pokutu šest milionů, firma se odvolá

Našm zákazníkům dáváme několik možností, jak surfovat plnou rychlostí, tvrdí mluvčí O2 - Foto:  pixabay.com

Našm zákazníkům dáváme několik možností, jak surfovat plnou rychlostí, tvrdí mluvčí O2Foto:  pixabay.com

Operátor O2 dostal od Českého telekomunikačního úřadu pokutu šest milionů korun. Důvodem je změna smlouvy, která se týkala stahování a odesílání dat po vyčerpání limitu. Před změnou měli zákazníci možnost čerpat data sníženou rychlostí.

Společnost O2 zpomalené čerpání dat zakázala. Zákazníky O2 o tom ale neinformovala v zákonem stanoveném rozsahu a podle ČTÚ jim tak neumožnil ukončit smlouvu před změnou. Rozhodnutí není pravomocné, operátor se proti němu odvolá. 

„My si stojíme za našimi argumenty a trváme na tom, že jsme postupovali v souladu s legislativou a našim zákazníkům dáváme několik možností, jak mohou po vyčerpání základního objemu dat surfovat dál plnou rychlostí,“ tvrdí mluvčí O2 Lucie Pecháčková. 

Čtěte také: Každé třetí dítě umí používat tablet nebo chytrý telefon dřív, než řekne první slovo

Podle mluvčího ČTÚ Martina Drtiny společnost nesplnila povinnosti informovat své zákazníky o jejich právu ukončit smlouvu, a to z důvodu jednostranné změny smlouvy. „Tu operátor provedl už k 1. prosinci loňského roku a až o půl roku později oznámil svým zákazníkům, že jim přestává nabízet omezené čerpání datových služeb, pokud vyčerpají základní objem dat.“ 

Autor:  Ondřej Látal

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace