Zprávy → Ekonomika22. listopadu  2016 v 08:19  

Personál Eurowings v Düsseldorfu a Hamburku stávkuje. Ráno bylo zrušeno přes 60 letů

Palubní personál německých nízkonákladových aerolinek Eurowings na letištích v Düsseldorfu a Hamburku v úterý vstoupil do stávky - Foto:  Reuters

Palubní personál německých nízkonákladových aerolinek Eurowings na letištích v Düsseldorfu a Hamburku v úterý vstoupil do stávkyFoto:  Reuters

Palubní personál německých nízkonákladových aerolinek Eurowings na letištích v Düsseldorfu a Hamburku v úterý vstoupil do stávky. Kvůli protestu byly ráno zrušeny desítky letů, včetně letu z Düsseldorfu do Prahy. Aerolinky Eurowings jsou dceřinou společností největšího německého leteckého přepravce Lufthansa.

Odborový svaz Verdi uvedl, že vyzval ke stávce na obou letištích od 5.00 do 20.00. V Düsseldorfu bylo ráno zrušeno 50 z 88 plánovaných letů, protest v Hamburku vedl ke zrušení 14 letů. Během dne navíc může dojít k dalším změnám, napsala agentura DPA. 

Zrušen byl mimo jiné let, který měl v 7.00 odstartovat z Düsseldorfu a v 8.30 přistát v Praze. Odpolední let Eurowings z Düsseldorfu do Prahy startující v 15.05 by se podle dosavadních informací měl uskutečnit. 

Společnost Eurowings nicméně doporučují cestujícím, aby si na internetových stránkách podniku zjistili, zda se jejich let koná. 

Odbory vedou s firmou Eurowings již delší dobu spory ohledně mezd. Ve středu hodlají kvůli mzdám stávkovat rovněž piloti mateřské společnosti Lufthansa. Protest začne o půlnoci, trvat bude 24 hodin a ovlivní lety na krátkou vzdálenost i dálkové lety. 

Palubní personál německých nízkonákladových aerolinek Eurowings na letištích v Düsseldorfu a Hamburku v úterý vstoupil do stávky - Foto:  Reuters

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace