Zprávy → Ekonomika1. prosince  2016 v 14:00  

Společnost Breitling je údajně na prodej. Konečné rozhodnutí ještě ale nepadlo

Výrobce hodinek Breitling je údajně na prodej - Foto: Fotobanka Stock.xchng

Výrobce hodinek Breitling je údajně na prodejFoto: Fotobanka Stock.xchng

Švýcarský výrobce luxusních hodinek Breitling, známý hodinkami s leteckou tematikou, je na prodej. S odvoláním na tři informované zdroje to uvedla agentura Bloomberg. Firma, která je na trhu 132 let, je jednou z největších švýcarských značek hodinek, která je stále nezávislá. Většinu dalších značek koupily firmy Swatch Group, Richemont, LVMH a Kering.

Proces prodeje je podle zdrojů stále v počáteční fázi, žádné konečné rozhodnutí tak zatím nepadlo. Za nejpravděpodobnější uchazeče jsou považovány firmy z oblasti výroby luxusního zboží. Mluvčí firmy Breitling se ke zprávě odmítl vyjádřit. 

"Je to určitě jeden z klenotů, i když není na stejné úrovni jako Rolex, Patek nebo Chopard," řekl analytik Kepler Cheuvreux Jon Cox. "Značka má poměrně silné postavení mezi piloty," dodal. Tvářemi značky jsou mimo jiné John Travolta, Russel Crowe a David Beckham. 

Čtěte také: Klasické cigarety na ústupu. Tabákové společnosti už připravují jejich náhradu

Švýcarský hodinářský průmysl bojuje s nejdelším poklesem vývozu od roku 1988, kdy tyto údaje začal sledovat Svaz švýcarského hodinářského průmyslu. Pokles poptávky v Asii se letos rozšířil i do Evropy a USA, což přimělo některé značky, například Vacheron Constantin či Cartier, propouštět. 

Cena hodinek Breitling začíná na 2500 CHF (téměř 63 000 Kč). Firma se na prodeji luxusních švýcarských hodinek podle odhadů analytika Webera podílí zhruba pěti procenty. Analytik Rene Weber ze společnosti Vontobel odhaduje, že Breitling měl za loňský rok tržby zhruba 370 milionů švýcarských franků (CHF; 9,3 miliardy Kč). 

Firmu založil Leon Breitling, který si otevřel dílnu v pohoří Jura v roce 1884. Značka je známá tím, že modernizovala chronograf, tedy hodinky vybavené funkcí stopek. Její hodinky se staly oblíbené zvláště mezi piloty, protože jim umožňovaly měřit, jak dlouho jim vydrží palivo. V roce 1979 firmu koupil Ernest Schneider a v současnosti ji vede jeho syn Theodore. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace