Zprávy → Ekonomika26. listopadu  2016 v 06:29  

Stávka Lufthansy končí. Aerolinka kvůli ní v sobotu zrušila 137 letů.

Největší německé aerolinky Lufthansa se potýkají s několikadenní stávkou palubního personálu - Foto:  Reuters

Největší německé aerolinky Lufthansa se potýkají s několikadenní stávkou palubního personáluFoto:  Reuters

Do čtvrtého a posledního dne vstoupila v sobotu stávka pilotů německé letecké společnosti Lufthansa. Zrušeno je 137 převážně dálkových letů, což se dotkne kolem 30.000 cestujících. Společnost upozornila, že navzdory avizovanému konci stávky možná bude muset zrušit i některé nedělní spoje. Navíc není vyloučené, že v předvánočním čase se bude stávkovat znovu, protože piloti a vedení firmy zatím nenašli shodu ohledně zvýšení platů.

Od středečního začátku protestu zrušila Lufthansa celkem 2755 letů, včetně některých spojů s Prahou. Výpadky v letovém provozu za čtyři dny protestu, který aerolinky přijde na zhruba deset milionů eur (asi 270 milionů korun) denně, pocítí dohromady na 345.000 cestujících. 

Lufthansa dnes oznámila, že v neděli by se mělo létat podle plánu, nicméně nevyloučila, že z organizačních důvodů ještě bude nutné některé lety odvolat.  

Stávka byla v současném sporu o zvýšení platů již čtrnáctou za posledních dva a půl roku a je možné, že k ní piloti, kteří požadují nárůst mezd o 22 procent, brzy sáhnou znovu. Poslední návrh vedení Lufthansy piloti odmítli a příští středu se chystají protestovat na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. 

Autor:  Jakub Lucký

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace