Zprávy → Ekonomika28. listopadu  2016 v 16:50  

Unilever stahuje 15 procent tatarské omáčky Hellmans. Mají odlišnou chuť i vzhled

Tatarská omáčka Hellmans - Foto: Hellmans www.hellmans.cz

Tatarská omáčka HellmansFoto: Hellmans www.hellmans.cz

Společnost Unilever stahuje z prodejní sítě 15 procent všech tatarských omáček Hellmann’s vyrobených pro tuzemský trh. Důvodem je odlišná chuť a vzhled výrobku. Tatarská omáčka je kyselejší, ale zdravotně nezávadná, uvedla v pondělí společnost. Zákazníci mohou zakoupený výrobek vyměnit za nový.

"Společnost ujišťuje zákazníky, že konzumace těchto výrobků nepředstavuje zdravotní riziko, ačkoliv mohou chutnat nebo vypadat odlišně než obvykle," sdělila firma. 

Na webových stránkách výrobce jsou uvedena čísla šarží, kterých se stahování z trhu týká. "Tatarských omáček z jiných číselných šarží než jsou ty uvedené na webové stránce nebo jakýchkoliv dalších produktů značky Hellmann‘s se toto opatření netýká a jejich kvalita není nijak ovlivněna," uvedla firma. 

Britsko-nizozemský výrobce spotřebního zboží Unilever prodává v ČR širokou škálu produktů, například rostlinné tuky, majonézy a dresinky Hellmann's, margaríny Flora, Rama, Perla či Hera a kořenicí směsi nebo omáčky Knorr. Do portfolia Unileveru patří také zmrzliny Algida, Míša nebo Ledňáček a kosmetické značky Dove a Rexona. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace