Ubytovací kapacity v Chorvatsku nestačí, místní chtějí stavět nové hotely

29. srpna  2010 v 18:37  
Chorvatsko - ilustrační foto - Foto: Blanka Černá

Chorvatsko - ilustrační fotoFoto: Blanka Černá

Prázdniny sice pomalu končí, ale chorvatská letoviska jsou stále plná. Tamní ministerstvo turistiky očekává, že letošní sezona dopadne ještě lépe než loňská. Podílejí se na tom i čeští turisté, letos by jich na Jadran, podle odhadů, mělo zamířit na 600 až 800 tisíc.

Chorvatská letoviska hlásí, že letos je zájem vyšší o deset a někde až o dvacet procent v porovnání s loňskem. Sezóna na Jadranu zdaleka nekončí. 

Hoteliéři a majitelé penzionů mají objednávky až do konce září nebo i poloviny října. Někdy musí dokonce hosty odmítat. 

Podnikatelé v cestovním ruchu proto tlačí na místní samosprávy, aby rychleji měnily územní plány a umožnily výstavbu nových hotelů, penzionů, kempů nebo bungalovů. Příští rok by už letošní kapacity nemusely stačit. 

Autor:  Martin Dorazín  (mdo), Michaela Vydrová

Dále v rubrice

Tipy

« »
Aplikace Zprávy ČRo pro Android - promo - Foto: Aleš Vavřík

Widgety, push notifikace a více

vyzkoušejte naši novinku

 
Aplikace Zprávy ČRo pro iPhone - promo - Foto: Aleš Vavřík

Aplikace pro iPhone

... i pro iPod Touch