Zprávy → Ekonomika v Evropě19. srpna  2016 v 13:05  

Volkswagen omezí výrobu. Kvůli sporům s dodavateli nemá díly pro Golf, mohl by je ale zabavit

Volkswagenu chybí díly do modelu Golf (ilustrační foto) - Foto:  Volkswagen

Volkswagenu chybí díly do modelu Golf (ilustrační foto)Foto:  Volkswagen

Německý koncern Volkswagen musí ve své domovské továrně ve Wolfsburgu přerušit výrobu vozů řady Golf. Kvůli sporům s dodavateli chybí automobilce díly. Zasáhnout by to mohlo až 10 tisíc zaměstnanců závodu. Problémy mají také menší továrny v dalších německých městech. Volkswagen by ale mohl podle soudu díly od dodavatelů zabavit.

Automobilka Volkswagen potvrdila, že od soboty pozastaví výrobu modelů z řady Golf ve své hlavní továrně. Odstávka je zatím plánována na devět dní. 

Problémy podle německých médií způsobil spor se dvěma dodavateli, kteří vyrábějí potahy na sedadla a litinové díly do převodovek. Důvody pře ale nejsou veřejně známé. 

Soud v Braunschweigu oběma firmám nařídil, aby v dodávkách pokračovaly. Výzvy ale zatím neuposlechly. Volkswagen by se mohl podle soudu potřebných dílů v krajním případě domoci i tak, že je zabaví. Německo ale něco takového zatím nezažilo. 

Kvůli problémům s dodavateli už Volkswagen omezil úvazky téměř osmi tisícům zaměstnanců v továrně v Emdenu. Stejné opatření zvažují i další závody. 

Autor:  Viktor Daněk

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace