Zprávy → Evropa3. srpna  2012 v 11:53  

Lipská A38 je kvůli nehodě českého kamionu uzavřená. Německé dálnice čeká nejhorší víkend

Kolona na dálnici (ilustrační foto) - Foto: Tomáš Adamec

Kolona na dálnici (ilustrační foto)Foto: Tomáš Adamec

Víkend mezi červencem a srpnem je u Němců časem střídání prázdninových turnusů. Na dálnicích hrozí zácpy i vážné nehody, varuje německý automotoklub ADAC. A chmurné prognózy se naplňují, vážnou dopravní nehodu zažil lipský úsek dálnice A38 už dnes. Při neštěstí zemřeli dva čeští občané - otec a syn. Další čtyři lidé utrpěli zranění.

Kamion s českou poznávací značkou na lipském úseku německé dálnice A38 dnes ráno prorazil středová svodidla a převrátil se. 

Čtyřiatřicetiletý řidič se svým osmiletým synem přišli na místě o život. Do jejich vozidla posléze narazila ještě dodávka a další automobily, včetné dalšího českého vozu. 

 

Aktuální průjezdnost německých dálnic přiblížila zpravodajka ČRo Klára Stejskalová

Vložit na svůj web

Policisté úsek okamžitě uzavřeli a v místě se tvoří několikakilometrové kolony. K obnovení provozu zřejmě dojde až v odpoledních hodinách. 

Také na ostatních německých dálnicích je provoz od rána velmi hustý. Dálnice od Salzburgu na Mnichov už stojí, v okolí Berlína zase komplikuje motoristům jízdu silný déšť. Cestu ztěžuje i přes 500 prázdninových omezení kvůli rekonstrukcím a opravám. 

Nejhorší víkend prázdnin 

Z dovolených se o nadcházejícím víkendu budou vracet tisíce rekreantů ze sedmi spolkových zemí. Zatímco na severu Německa končí o víkendu dětem prázdniny, v Bavorsku a Bádensku Würtembersku letní sezona teprve startuje. 

Němečtí experti proto očekávají zácpy především ve směru na jih Evropy. Za nejrizikovější z českého pohledu jsou podle německého automotoklubu ADAC bavorská dálnice A93 a dálniční obchvat Mnichova. 

ADAC ridičům doporučuje, aby nevyjížděli v pátek odpoledne, celou sobotu a v neděli odpoledne. Jinak se prý musí obrnit trpělivostí, protože pravděpodobnost, že uvíznou v zácpě, je o následujícím víkendu velmi vysoká. 

Autor:  Klára Stejskalová  (kls),  MaD, Adéla Havránková  (adh), Matěj Skalický
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace