Ruská kandidátka na Miss Země vyvolala poprask na mezinárodní scéně

24. listopadu  2012 v 01:36  
Kandidátky na Miss Earth - Foto:  Reuters

Kandidátky na Miss EarthFoto:  Reuters

Přehlídka v plavkách, načesané vlasy, zářivé úsměvy – soutěže o titul královny krásy většinou nevybočují z léta zajetých kolejí. O to větší poprask vyvolala doma i v zahraničí ruská kandidátka na dnes vrcholící Miss Země (Miss Earth), která místo otřepaných klišé o světovém míru bez obalu zkritizovala život ve své vlasti.

24letá Natálie Pěrevěrzevová z Ruska na soutěži o Miss Země na Filipínách zaujala nejen svou krásou, ale i otevřenou prezentací vlastního občanského postoje. 

Modelka, Miss Moskvy roku 2010 a bývalá finanční expertka, odpověděla na standardní otázku, v čem je hrdá na svou vlast, zdrcující kritikou současného života v zemi a korupce, která ho ovládá. 

 

Příspěvek zpravodajky Českého rozhlasu v Rusku Lenky Kabrhelové o odvážném prohlášení ruské kandidátky na Miss Earth v Ranním Radiožurnálu

Vložit na svůj web

Rusko, které má mladá žena podle svých slov ráda nade vše, je podle ní trpící zemí, nemilosrdně plundrovanou nenasytnými, chamtivými a nepoctivými lidmi. 

„Rusko je tepna, ze které odčerpává bohatství skupinka ‚vyvolených‘,“ napsala brunetka ve své eseji na webových stránkách soutěže zdůrazňující ekologické aspekty. A varovala i před dalšími problémy, se kterými se Rusko podle jejího názoru potýká: „odliv inteligence do zahraničí, sílící nacionalismus, nekončící válka na Kavkaze“. 

Mezi ruskými komentátory vyvolal text dobrovolnice Světového fondu pro divokou přírodu doslova poprask. I přesto, že Miss svou zemi také pochválila, vyzdvihla literární dědictví a velikány jako například Alexandr Puškin nebo Sergej Jesenin, sklidila od části publika odsouzení za to, že na světové půdě „zhanobila“ svoji zemi. 

Další hlasy jsou ale o poznání smířlivější. Jak poznamenal jeden z komentátorů, „vždyť Natálie nakonec řekla úplně to samé, co si říkáme my všichni, jen otevřeně a před zahraničním publikem“. 

Autor:  Lenka Kabrhelová  (lek), Eva Presová
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 
Hlasujte pro Zprávy.rozhlas.cz v anketě Křišťálová lupa 2015

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Kvalifikace ME 2016: Nizozemsko - ČR - Foto: Michal Jindra

Kvalifikace ME 2016: Nizozemsko - ČR

Poslouchejte v přímém přenosu na webu!

 
Hrdinové nejsou jenom v učebnicích - Foto: Ruzbeh Oweyssi

Hrdinové nejsou jenom v učebnicích

Odvážní, stateční a obětaví lidé žijí i dnes.

 
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace