Zprávy → Evropa4. listopadu  2010 v 06:15  

Haag chce pomoct s přílivem imigrantů z východní Evropy

Haag. - Foto:  europa.eu.int

Haag.Foto:  europa.eu.int

Nizozemské hlavní město Haag volá o pomoc. Podle tamní radnice město neohrožuje mořský příliv, ale vlna přistěhovalců z východní Evropy. Podle odhadů radnice žije v Haagu dvacet a třicet tisíc nových imigrantů z východoevropských zemí.

„Město čelí tsunami z východní Evropy,“ prohlásil v rozhovoru pro deník Trouw - Víra městský radní Marnix Norder. On sám prý individuálně proti žádnému přistěhovalci nic nemá, ale začíná jich podle něj už být trochu moc. „Příjezdy Bulharů, Poláků a Rumunů jsou pro město největší integrační výzvou, které kdy čelilo,“ uvedl radní. 

Haag bude muset vynaložit tři miliony eur mimo rozpočet, aby mohl řešit problémy spojené s přílivem imigrantů. Většina Východoevropanů pracuje v oborech, do kterých se Nizozemci právě nehrnou, jako jsou stavebnictví, zahradnictví, doprava a zpracování masa. 

Nizozemský premiér Mark Rutte má podle listu Trouw v Bruselu žádat, aby Evropská unie zpřísnila pravidla pro přistěhovalectví v celé Evropě. 

Autor:  Pavel Novák  (pan)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace