Zprávy → Evropa21. srpna  2012 v 11:11  

Anonymous napadli web ruského soudu, který poslal Pussy Riot do vězení

Na podporu aktivistek ze skupiny Pussy Riot se koná mnoho protestů (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Na podporu aktivistek ze skupiny Pussy Riot se koná mnoho protestů (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Hackeři ze skupiny Anonymous znovu zaútočili. Tentokrát na stránky ruského soudu, který poslal na dva roky do vězení členky skupiny Pussy Riot. Hackeři změnili celý obsah stránek, umístili na ně nejrůznější vtipné komentáře, svůdné fotky tamního pěveckého idolu gayů i vulgární narážky.

Po kliknutí se na stránce otevřel klip posledního singlu Pussy Riot. Ruským úřadům se už podařilo vrátit stránky do původního stavu. 

Rozsudek nad třemi punkerkami dnes kritizoval poradce pro otázky lidských práv při ruské prezidentské kanceláři. Upozornil na to, že v minulosti ruské soudy vyměřovaly za výtržnosti tresty od tří do osmi měsíců. 

Moskevský soud poslal Naděždu Tolokonnikovovou, Mariju Aljochinovou a Jekatěrinu Samucevičovou na dva roky do vězení za to, že v únoru před prezidentskými volbami zazpívaly v moskevském pravoslavném chrámu Krista Spasitele ‘punkovou modlitbu‘ nazvanou ‘Bohorodičko, vyžeň Putina‘. 

Autor:  Zdenka Turková  (zdt)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace