Zprávy → Evropa23. září  2016 v 15:04  

Bezpečnostním opatřením navzdory. Neznámý umělec namaloval na budovy v Bruselu obří pohlavní orgány

Namalovaný penis v Saint-Gilles. - Foto:  ČTK,  ZUMA, Eric Lalmand

Namalovaný penis v Saint-Gilles.Foto:  ČTK, ZUMA, Eric Lalmand

Brusel je známý jako metropole kreslených komiksů. V posledních dnech se tam ale objevily obrázky, které město nepotěšily. Neznámý umělec totiž vytvořil přes noc na dvou budovách obří realistické malby pohlavních orgánů, které se rázem staly novou tamní atrakcí.

Brusel momentálně řeší záhadu, kdo neznámý umělec je a jak se mu podařilo malby vytvořit v době, kdy ve městě stále platí mimořádná bezpečnostní opatření. 

První ze dvou kontroverzních děl zachycuje obří penis a nachází se ve čtvrti Saint-Gilles. Graffiti se okamžitě stalo lokální atrakcí. Malba podle místních prý vyvolává spíše pousmání, než vztek. Vadí jim ale přílišná mediální pozornost, která je dílu věnována. 

 

Jak se umělci podařilo malby namalovat během zpřísněné bezpečnosti, zůstává pro úřady záhadou.

Vložit na svůj web

Druhá malba se nachází v bruselském centru nedaleko Velkého náměstí a její autor na ní znázornil obří detail sexuálního styku. Jak se ale neznámému umělci podařilo malby namalovat během probíhajících zpřísněných bezpečnostních opatření, zůstává záhadou. 

Čtvrť Saint-Gilles je sice od centra poměrně vzdálena, takže přítomnost bezpečnostních složek tam není tak vysoká, ale u Velkého náměstí jsou vojáci a policisté na každém kroku. 

Maleb bude prý více 

Otázkou také zůstává, jak se autorovi podařilo namalovat pohlavní orgány za jedinou noc. Obě díla totiž zabírají několik pater fasády a nacházejí se ve veliké výšce. 

Úřady si lámou hlavu i s tím, kdo dílo vytvořil. První podezření padlo na graffiti umělce, který vystupuje pod přezdívkou Bonom. Ten totiž už dříve v Bruselu tvořil malby se sexuální tématikou. Umělec ale autorství děl popřel. 

K malbám se Deníku La Libre přes email přihlásil anonymní člověk. Zároveň také slíbil, že podobných děl vytvoří ještě více. 

Autor:  Filip Nerad, Ondřej Patrovský

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace