Zprávy → Evropa31. července  2012 v 17:16  

Britové stojí fronty na lístky na olympiádu před Českým domem v Londýně

Fronta na lístky na olympiádu před Českým domem v Londýně - Foto: Petr Kadeřábek

Fronta na lístky na olympiádu před Českým domem v LondýněFoto: Petr Kadeřábek

Na pět stovek Britů dopoledne vytvořilo před Českým domem v Londýně frontu. Deník Sun totiž otiskl informaci, že se právě tady prodávají vstupenky na sportoviště olympijských her. Českým návštěvníkům to ale moc radosti nedělá.

„Já jsem například byl ve Švýcarském domě, který samozřejmě není otevřený jako Český dům, a tam mně řekli, že lístky prodávají jenom svým občanům, že si mám jít do Českého domu. Tak jsem to zkusil dneska, ale bohužel mě předběhlo 190 Angličanů, kteří mi prostě seberou moje lístky na moje sportovce, na které jsem se těšil,“ říká Kamil Vinklárek, který stál v Českém domě ve frontě na vstupenky jako první z českých fanoušků, a to zhruba na 200. místě. 

Lístků bylo v prodeji jen kolem dvou set a fanoušek z Hodonína měl nakonec štěstí – získal vstupenky na páteční program beachvolejbalu. Další už měli smůlu. Český olympijský výbor ale nemůže upřednostňovat při prodeji české občany. 

„Česká republika dostala přidělený nějaký počet vstupenek jen pro Českou republiku, ale je prodejce i v rámci Evropské unie, takže vlastně Britové si mohou i v Českém domě zakoupit vstupenky pro své potřeby, protože jsou v rámci Evropské unie, na což je uzavřená smlouva s organizačním výborem her,“ vysvětluje Blanka Konečná z České olympijské, která má na starost mimo jiné i prodej vstupenek v Českém domě. 

 

Reportáž Petra Kadeřábka o prodeji vstupenek na olympiádu v Českém domě v Londýně v Odpoledním Radiožurnálu

Vložit na svůj web

Ještě před pár dny nebyl o lístky takový zájem. Sice se vždy prodaly, ale až na výjimky byli kupujícími Češi. Vše změnil až článek v úterním vydání listu The Sun. 

„Přišel jsem sem proto, že jsem se dočetl, že tady prodáváte lístky. Bylo mi jasné, že nebudu sám, kdo bude mít tenhle nápad, a tak jsem si přivstal. Už tu čekám asi čtyři hodiny a doufám, že se na mě dostane. Nechápu ale, že jsou tady jenom Britové. Myslel jsem, že tu bude víc Čechů, ale je to jejich chyba, že o lístky nemají zájem,“ říká jeden z Britů, kteří si do Českého domu přišly vstupenky koupit a on dalších pět set jeho krajanů tak zaskočili provozovatele Českého domu. 

„My jsme opravdu v první řadě si nechali vstupenky pro české návštěvníky Českého domu,“ dodává Blanka Konečná. 

Nejen ona, ale s ní všichni, co mají co do činění s prodejem vstupenek, přemýšlejí, jak najít legální cestu k tomu, aby se lístky dostaly hlavně k českým fanouškům. 

Související weby

OLYMPIÁDA.RADIOŽURNÁL.CZ

Autor:  Petr Kadeřábek  (pka), Eva Presová
Pořad: Odpolední Radiožurnál s Hankou Shánělovou  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 15:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace