Zprávy → Evropa12. září  2016 v 13:14  

Český kamion se ve Francii srazil s osobním autem. Zemřeli čtyři lidé

Nehodu způsobilo špatné předjíždění osobního vozu (ilustrační foto) - Foto: Creative Commons Attribution 2.5 Generic,  Raymondo166

Nehodu způsobilo špatné předjíždění osobního vozu (ilustrační foto)Foto: Creative Commons Attribution 2.5 Generic, Raymondo166

Při srážce auta a českého kamionu na východě Francie zemřeli 4 lidé. Informují o tom tamní média. Nehodu podle představitelů departementu Moselle způsobilo osobní auto.

Při neštěstí zahynula podle deníku Le Républicain Lorrain čtyřčlenná rodina z Rumunska. Český řidič kamionu podle médií vyvázl bez zranění. Nehoda se stala na hlavní silnici RN4 mezi městy Sarrebourg a Blâmont v departementu Moselle u hranice s Německem. 

Osobní vůz se podle prefektury nestačil při předjíždění vrátit do svého pruhu a v plné rychlosti se čelně srazil s protijedoucím kamionem. 

Místo neštěstí je podle rozhlasové stanice France Bleu známé jako nebezpečný úsek. Místní zastupitelé už desítky let prosazují, aby se tam frekventovaná silnice rozšířila z jednoho na dva pruhy v každém směru. 

Autor:  Lenka Davidová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace