Zprávy → Evropa2. září  2016 v 20:48  

Charlie Hebdo přirovnal oběti zemětřesení v Itálii k těstovinám a lasagním

Speciální dvojčíslo satirického týdeníku Charlie Hebdo. (ilustrační foto) - Foto: Jan Šmíd

Speciální dvojčíslo satirického týdeníku Charlie Hebdo. (ilustrační foto)Foto: Jan Šmíd

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo na sebe opět upozornil. Vydal karikaturu, na které zesměšňuje Itálii, kterou v minulém týdnu zasáhlo zemětřesení. To se podle portálu BBC mnoha lidem nelíbí.

Kreslíř Felix, který je pod karikaturou podepsaný, využil toho, že jedno z nejzničenějších měst Amatrice je známé svými těstovinami spaghetti all´amatricana (těstoviny s rajčatovou omáčkou a šunkou guanciale). 

Na obrázku jsou nakresleni zranění muž a žena a nad nimi jsou napsány druhy těstovin penne. Vedle nich leží oběti na hromadě a nad nimi je nápis lasagnes. Obrázek je doprovázen textem: „ Na 300 osob zemřelo při zemětřesení v Itálii. Zatím se neví, zda zemětřesení před tím, než udeřilo, vykřiklo Alláhu akbar.“ 

Portál Reuters informuje, že francouzská ambasáda v Římě ihned na svých stránkách a na svém Twitteru zveřejnilo informaci, že „karikatura rozhodně nereprezentuje francouzský postoj“. 

Na sítích se začal objevovat i heslo #IononsonoCharlie (já nejsem Charlie), které připomíná teroristický útok právě na tento časopis z ledna 2015, po kterém mnoho lidí na internetu vyjadřovalo soustrast heslem „Je suis Charlie“ (Jsem Charlie). 

Město Amatrice na konci minulého týdne zasáhlo zemětřesení o síle 6,2 stupně Richterovy škály. Zemřelo 293 lidí. 

Autor:  Petr Jadrný

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace